Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wybili szybę w samochodzie, by ratować małe dziecko

Jasielscy policjanci pomogli kobiecie, która zatrzasnęła drzwi samochodu, w którym znajdował się jej trzymiesięczny synek. Ponieważ auto stało w nasłonecznionym miejscu funkcjonariusze błyskawicznie podjęli decyzję i wybili szybę w drzwiach pojazdu, a następnie wydostali dziecko.

O zatrzaśniętym w samochodzie małym chłopcu Policję powiadomiła dziś około godz. 10.00 zatroskana matka. Kobieta na pomoc wezwała policjantów, ponieważ nie mogła wydostać z auta swojego 3-miesięcznego synka. Tłumaczyła, że drzwi samochodu zatrzasnęła niechcący.

Funkcjonariusze podjęli błyskawiczną decyzję i wybili przednią szybę, a następnie wydostali chłopczyka z nagrzewającego się szybko pojazdu.

Pamiętajmy, wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu! Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. 

(KWP w Rzeszowie / po)

Powrót na górę strony