Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany skrył się w starych oknach na strychu

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajmujący się poszukiwaniami celowymi zatrzymali wczoraj 29-latka, który od czterech lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna miał odbyć karę dwóch lat pozbawienia wolności za pobicie i pozbawienie wolności 29-letniego wówczas kielczanina.

Cała sprawa swój początek miała w połowie lutego 2014 roku. Jak wtedy informowaliśmy, nieznani wówczas mężczyźni na jednym z kieleckich osiedli pobili 29-latka, siłą wepchnęli go do bagażnika samochodu i wywieźli w okolice ogródków działkowych, gdzie ponownie go pobili i pozostawili. Już następnego dnia po zdarzeniu policjanci zatrzymali 29-latka, w kolejnych dniach w ich ręcę wpadł 25 i 29-latek. Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przy wsparciu policjantów z Sekcji Antyterrorystycznej zatrzymali również do tej sprawy 33-letniego mężczyznę.

Wobec jednego ze sprawców, wówczas 25, a dziś 29-letniego zasądzono karę dwóch lat pozbawienia wolności. Po tym, jak trafił on w 2014 roku wraz z pozostałymi mężczyznami na okres trzech miesięcy do aresztu, później nie zgłosił się w wyznaczonym terminie do odbycia swojej kary. Za mężczyzną wydano list gończy, a sprawą zajęli się wtedy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Daleszycach i Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Do działań, po jakimś czasie włączyli się również kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. To właśnie dzięki ich wnikliwej i drobiazgowej pracy ustalono oraz zatrzymano wczoraj w godzinach południowych 29-latka w jednym z domów nieopodal Kielc. Specjalnie przygotowana kryjówka, w której się schronił wykonana była ze starych okien stojących przy jednej ze ścian, z których częściowo wyjęte były szyby i zrobione specjalne wejście. Tam też kryminalni zastali zaskoczonego ich obecnością mężczyznę.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń poszukiwany w ciągu tych czterech lat nie tylko ukrywał się na terenie powiatu kieleckiego, ale też niejednokrotnie przemieszczał się w inne miejsca. Wczoraj został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Dziś trafi do aresztu, gdzie spędzi najbliższe dwa lata.

(KWP w Kielcach / po)

Powrót na górę strony