Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szukali kluczy do mieszkania, znaleźli broń

Kilkanaście sztuk broni, a do tego amunicję i lufy z komorami zamkowymi znaleźli policjanci podczas przeszukania mieszkania w gminie Żabno. Przedmioty należały do 81-letniego mężczyzny, któremu teraz grozi do 8 lat więzienia.

W pierwszym tygodniu czerwca dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie został poinformowany przez jednego z mieszkańców gminy Żabno, że z mieszkania sąsiada czuć gaz. Wysłany pod wskazany adres policyjny patrol i strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej nie zastali właściciela lokalu. Funkcjonariusze dowiedzieli się jednak, że przebywa on w piwnicy. Okazało się, że mężczyzna – właściciel mieszkania zgubił klucz i nie może się do niego dostać. Po uzyskaniu jego zgody policjanci otworzyli drzwi do lokalu siłowo. Po zabezpieczeniu butli gazowej pomogli zmartwionemu seniorowi szukać zagubionych kluczy. Jednak zamiast nich policjanci i strażacy znaleźli niewielki arsenał nielegalnej broni i amunicji.

Mężczyzna został przewieziony do Komisariatu Policji w Żabnie, a zabezpieczone podczas przeszukania nielegalne przedmioty mundurowi przekazali biegłemu celem wykonania dalszych czynności procesowych.

Starszy mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji, a jest to przestępstwo określone w art. 263 Kodeksu Karnego, za naruszenie którego grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / po)

Powrót na górę strony