Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Radosne wakacje to... bezpieczne wakacje – służby RAZEM dla najmłodszych

Data publikacji 19.06.2018

Policjanci, strażacy, żołnierze oraz przedstawiciele pozostałych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami Gorzowa Wlkp. na zorganizowanym przez Lubuski Urząd Wojewódzki festynie, aby wspólnie porozmawiać o nadchodzących wakacjach. Pokazy sprzętu policyjnego, tresury psów służbowych czy symulacji wypadku drogowego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Słowo „bezpieczeństwo” odmieniane było przez wszystkie przypadki. Tak, aby za dwa miesiące wszyscy szczęśliwie powrócili do ław szkolnych.

Wakacje to czas beztroski, radości, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, którzy odliczają już godziny do rozpoczęcia dwumiesięcznej przerwy od obowiązków szkolnych. Wielu będzie tego lata podróżowało ze swoimi rodzicami nad morze, w góry czy inne zakątki Polski czy Europy. Inni wolny czas spędzać będą na jeziorami, których nie brakuje w województwie lubuskim, a jeszcze inni wyjadą na obozy czy kolonie. Niezależnie od tego, gdzie dzieci i młodzież będą spędzać czas ważne, żeby nie zapominały o bezpieczeństwie.

I właśnie o sprawach związanych z bezpieczeństwem w domu, na podwórku czy nad wodą rozmawiali we wtorek (19 czerwca) z najmłodszymi mieszkańcami Gorzowa Wlkp. policjanci, strażacy, ratownicy medyczni oraz przedstawiciele pozostałych służb mundurowych. Miejscem tego wyjątkowego spotkania był festyn zorganizowany przez Lubuski Urząd Wojewódzki na nadwarciańskich błoniach. Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak pogratulował dzieciom zakończenia zbliżającego się roku szkolnego, życząc jednocześnie radosnych, szczęśliwych, ale co najważniejsze bezpiecznych wakacji. Lubuskich stróżów prawa reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosław Janiak, który wraz z policjantami prezentował dzieciom policyjny sprzęt, rozmawiał z nimi o zasadach bezpieczeństwa oraz przypominał, że zawsze mogą zwrócić się do policjantów o pomoc, jeśli będą jej potrzebować. Policyjny sprzęt, umundurowanie, specjalny robot pirotechniczny czy symulator pasów bezpieczeństwa cieszyły się wielkim zainteresowaniem najmłodszych. Podobnie jak policyjne stoisko, na którym każde dziecko mogło otrzymać specjalną pieczątkę czy zapoznać się z ulotkami prewencyjnymi.

Spotkanie na nadwarciańskich błoniach przebiegło w radosnej atmosferze, a organizatorów cieszy fakt, że udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Niejednokrotnie na twarzach dzieci pojawiały się uśmiechy, ale także zainteresowanie przedstawianymi przez mundurowych tematami związanymi z bezpieczeństwem podczas wakacji.

 

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.37 MB)

Powrót na górę strony