Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o przestępstwa na tle seksualnym, groźby karalne i rozbój zatrzymany i tymczasowo aresztowany

Data publikacji 20.06.2018

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie, jego usiłowanie, próbę i doprowadzenie do poddania się innej czynności seksualnej, groźby karalne oraz rozbój. Ofiarą napastnika padły cztery kobiety. Sąd na wniosek śledczych podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 26-letniego Kamila W. na 3 miesiące. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń doszło w minioną sobotę w kilku miejscach w centrum miasta. W krótkich odstępach czasu ofiarą 26-latka padły cztery kobiety w wieku od 21 do 47 lat. To przypadkowe osoby, które mężczyzna zaczepił, idąc chodnikiem.

Mężczyzna jest podejrzany o to, że na jednej z pokrzywdzonych dopuścił się dwóch przestępstw: zgwałcenia oraz rozboju, a kolejną przemocą doprowadził do poddania się innej czynności seksualnej, grożąc jej przy tym pozbawieniem życia. Trzecią z pokrzywdzonych, używając przemocy, usiłował doprowadzić do obcowania płciowego, a ostatnią z napadniętych kobiet przy użyciu siły próbował poddać innej czynności seksualnej.

Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Śródmiejscy wywiadowcy na podstawie relacji pokrzywdzonych i świadków oraz znając kierunek ucieczki napastnika i jego rysopis zatrzymali mężczyznę nieopodal miejsca, w którym doszło do jednego z przestępstw.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura rejonowa Warszawa Śródmieście Północ, która postawiła już Kamilowi W. 6 zarzutów. Na wniosek śledczych sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 26-latka na 3 miesiące. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokurator oraz policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzący czynności w tej sprawie proszą kobiety, które w ostatnim czasie padły ofiarą podobnych przestępstw, a do tej pory tego nie zgłosiły o osobiste stawiennictwo w Komendzie Rejonowej Warszawa I przy ulicy Wilczej 21.

ea/rsz

  • Mężczyzna podejrzany o przestępstwa
  • Mężczyzna podejrzany o przestępstwa
  • Mężczyzna podejrzany o przestępstwa
Powrót na górę strony