Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świętokrzyscy policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy i alkohol

Wspólne działania policjantów zajmujących się walką z przestępczością gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o wprowadzenie do obrotu wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 34 000 paczek papierosów, 100 kilogramów krajanki tytoniowej oraz ponad 600 butelek alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie udali się do 42-letniego mieszkańca gminy Włoszczowa, którego podejrzewali o posiadanie nielegalnej kontrabandy. Przypuszczenia policjantów okazały się trafne. Mundurowi pojawili się na posesji w chwili „rozładowywania” nielegalnych wyrobów tytoniowych. Kontrabanda ukryta była w podwójnym dnie samochodu osobowego. Nielegalny towar znajdował się także w miejscu zamieszkania mężczyzny oraz w specjalnie przygotowanym na ten cel garażu. Do tej sprawy mundurowi zatrzymali również 43-latka oraz 42-latka z terenu województwa podlaskiego, którzy podejrzani są o posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych.

Kolejne ustalenia pozwoliły policjantom dotrzeć do osób, które zaopatrywały się u 42-latka w nielegalny towar. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli tytoń, papierosy oraz alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W trakcie czynności stróże prawa zabezpieczyli łącznie nielegalne wyroby tytoniowe w postaci blisko 34 000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, około 100 kilogramów krajanki tytoniowej oraz ponad 600 butelek alkoholu bez oznaczeń, co do marki i znaków skarbowych akcyzy. Śledczy ustalili, że uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wynosi blisko 800 000 zł.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. za posiadanie i rozprowadzanie nielegalnych papierosów, krajanki tytoniowej oraz alkoholu. Odpowiedzialności nie unikną również osoby, które kupowały nielegalny towar. Zgodnie z polskim prawem mężczyznom grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Kielcach / po)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.47 MB)

Powrót na górę strony