Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca swoją jazdę skończył na przęśle mostu

Pijany mężczyzna wiozący pasażerkę zakończył swoją jazdę na przęśle Mostu Sikorskiego. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że kierowca stracił panowanie nad samochodem. Okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Grozić mu może teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku w okolicy Mostu Sikorskiego natychmiast udali się na miejsce. Na szczęście ani kierowcy, ani jego pasażerce nic poważnego się nie stało.

Policjani ustalili, że 24-letni obywatel Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem osobowym, w wyniku czego wypadł z łuku drogi i uderzył w przęsło Mostu Sikorskiego. Uszkodzeniu uległo również drugie, skośne wzmocnienie mostu.

Mężczyzna został przebadany alkomatem, który wykazał ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Swoim bezmyślnym i nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowca naraził na niebezpieczeństwo siebie, swoją 21-letnią pasażerkę oraz innych uczestników ruchu drogowego.

24-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / po)

Powrót na górę strony