Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali dziecko przed udarem

Kozieniccy policjanci bez chwili wahania wybili szybę w samochodzie, który został zaparkowany w pełnym słońcu na parkingu przy targowisku miejskim w Kozienicach, by ratować 14-letniego chłopca.

Dzisiaj, 21.06.br., rano, dyżurny kozienickiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na parkingu przy targowisku miejskim w Kozienicach w rozgrzanym samochodzie zamknięty jest chłopiec i woła o pomoc. Po przyjeździe na miejsce policjant bez chwili wahania wybił szybę w aucie, aby ratować chłopca. 14-latek w pojeździe był zamknięty od kilku godzin. Próbował sam wydostać się z pojazdu, lecz z uwagi na zamknięcie samochodu z centralnego zamka, było to od środka niemożliwe. W pewnym momencie chłopiec zaczął uderzać rękoma w szybę i wołać o pomoc. Przypadkowy przechodzień natychmiast wezwał policję. W momencie, kiedy funkcjonariusze wyciągali 14-latka z rozgrzanego auta, był on cały zlany potem, a z samochodu buchnęło gorące powietrze.

Policjanci zaczęli udzielać pomocy dziecku i wezwali na miejsce pogotowie. Jak ustalono ojciec chłopca, obcokrajowiec, w tym czasie handlował na targowisku. Nie spodziewał się, że auto może tak szybko się nagrzać, gdyż zostawił je w cieniu. Po udzieleniu pomocy medycznej stan dziecka był dobry i nie zagrażał jego zdrowiu i życiu.

Pamiętajmy, wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe, temperatura wrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu! Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony