Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Wywalczyli tytuł "Patrol Roku 2018" woj. lubelskiego

Data publikacji 21.06.2018

Znamy zwycięzców wojewódzkich eliminacji zawodów policjantów prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2018”. I miejsce wywalczyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu sierż. Robert Niedzwiecki i sierż. Jakub Gielmuda. Laureaci I i II miejsca będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie podczas XXV finału w Szkole Policji w Słupsku.

Służba patrolowo – interwencyjna to służba trudna, ale zarazem przynosząca wiele satysfakcji. Policjanci w trakcie wykonywania swoich zadań podejmują szereg różnych interwencji. Dotyczą one udzielania porady mieszkańcom, zatrzymywania sprawców przestępstw i wykroczeń, czy też udzielenia pomocy poszkodowanym. Ich wiedza i wyszkolenie, a co za tym idzie profesjonalizm mają niebagatelny wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Udział w takim konkursie to też, zatem pewna forma doskonalenia umiejętności wykorzystywanych podczas codziennej służby.

Przypomnijmy, że w zawodach brali udział funkcjonariusze, którzy pełnią służbę patrolowo - interwencyjną w swoich jednostkach i przeszli eliminacje na etapie powiatowym.

Zawody rozpoczęły się wczoraj na terenie obiektów szkoleniowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy ul. Grenadierów. Tam policjanci przystąpili do testu wiedzy. Następnie rozegrali konkurencję z technik obezwładniania osób. Na policyjnej strzelnicy sędziowie oceniali ich umiejętności strzeleckie.

Emocji nie zabrakło również dziś. Policjanci pokonywali policyjny tor przeszkód, była także dynamiczna jazda samochodem.

Znamy już zwycięzców. Tytuł „Patrolu Roku 2018” należy do sierż. Roberta Niedzwieckiego i sierż. Jakuba Gielmudy z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

 

II miejsce zajęli: sierż. szt. Mateusz Girzyński i st. sierż. Łukasz Lipian z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim;

III miejsce: st. post. Szymon Wojtaszko i post. Adam Broda z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. 

Nagrody ufundował Zarząd Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie.

Laureaci I i II miejsca będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie podczas XXIV finału zawodów w Szkole Policji w Słupsku.

Zobacz więcej zdjęć z wojewódzkich eliminacji zawodów policjantów prewencji Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2018”.

K.K.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.37 MB)

Powrót na górę strony