Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził samochodem 12 pasażerów, w tym 3 osoby leżące w bagażniku

Data publikacji 22.06.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z KMP we Wrocławiu, podczas monitorowania jednej z dróg wylotowych z miasta, szczególną uwagę policjanci zwrócili na przewożącego robotników busa, w którym ani kierowca, ani jego pasażerowie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze, mając na uwadze ich bezpieczeństwo, natychmiast postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli i poznać przyczynę niestosowania się podróżujących z nim osób do przepisów ruchu drogowego.

Jak ustalili policjanci pojazdem tym, który przystosowany był do przewozu maksymalnie 9 osób, jechało 12 obywateli Ukrainy. Trzech z nich leżało ściśniętych w bagażniku auta.

Ewidentnie, 52-letni kierowca nie myślał o tragicznych następstwach, jakie mogła przynieść taka podróż, nawet w przypadku z pozoru niegroźnego zdarzenia drogowego. Większość z kontrolowanych osób nie posiadała też przy sobie żadnych dokumentów.

Za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego mężczyźni zostali ukarani mandatami. Natomiast kierowcy za przewożenie osób w liczbie przekraczającej ilość określoną w dowodzie rejestracyjnym, oprócz mandatu, zostało zatrzymane prawo jazdy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony