Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wjeżdżał między pieszych na chodniku, przekraczał prędkość i łamał inne przepisy, bo... spieszył się na ślub kolegi

Data publikacji 22.06.2018

Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali po pościgu kierującego samochodem, który tak się spieszył na wesele kolegi, że stracił prawo jazdy. Młody mężczyzna oprócz przekroczenia dopuszczalnej prędkości, wyprzedzania na podwójnej ciągłej, wjeżdżania między pieszych na chodniku, próbował jeszcze uciec interweniującym policjantom. Wstępnie ustalenia przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziły, że kierujący przekroczył 50 punktów karnych i popełnił przestępstwo, za które może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego pełnili służbę na drodze krajowej numer 8 w okolicach Ząbkowic Śląskich. Nagle na tzw. czołówkę wyjechał im kierowca skody. Policjant kierujący radiowozem musiał zjechać na pobocze, bo doszłoby do tragedii.

W związku z tym policjanci natychmiast zawrócili i dając sygnały świetlne oraz dźwiękowe chcieli zatrzymać samochód, ale kierowca przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. W trakcie ucieczki kierujący autem złamał szereg przepisów ruchu drogowego, między innymi wyprzedzał na podwójnej ciągłej, na łuku drogi i w rejonie skrzyżowania. W pewnym momencie kierowca wjechał do centrum Ząbkowic Śląskich. Jechał bardzo szybko, wjeżdżał między pieszych, a nawet zrobił rajd chodnikiem.

Większość spacerujących po ząbkowickim rynku musiała uciekać przed rozpędzonym samochodem. Policjanci musieli być bardzo ostrożni i zatrzymać samochód w sposób bezpieczny szczególnie dla osób postronnych. W momencie zatrzymywania funkcjonariusze nie wiedzieli kim jest kierowca i dlaczego nie zatrzymał się do kontroli.

Po kilkuminutowym pościgu policjanci zablokowali drogę i zatrzymali kierującego. Okazało się, że za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec Lubina. Mężczyzna był trzeźwy. Na pytanie, dlaczego uciekał i stworzył zagrożenie dla ludzi z rozbrajającą szczerością stwierdził, że śpieszył się na wesele do kolegi z Kłodzka.

Gdy policjanci rozpoczęli rozliczanie mężczyzny na miejsce przybiegli świadkowie pościgu. Po zatrzymaniu policjanci musieli niemal bronić zatrzymanego przed mieszkańcami, których o mały włos nie potrącił. Gdy policjanci podsumowali ilość wykroczeń popełnionych i punkty karne, okazało się, że 28-latkowi należy zatrzymać prawo jazdy.

Wstępnie ustalenia przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziły, że kierujący przekroczył 50 punktów karnych i popełnił przestępstwo, za które może grozić kra nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony