Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grudziądzcy policjanci współorganizatorami akcji „Twoja krew – Moje życie”

Data publikacji 22.06.2018

W budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyła się VI wielka akcja zbiórki krwi pod hasłem „Twoja Krew – Moje Życie”. Policjanci przyłączyli się do organizacji przedsięwzięcia, które zainicjował Krzysztof Misiewicz – ratownik medyczny. Funkcjonariusze nie tylko oddawali krew, ale odwiedzili dzieci w szpitalu.

Wczoraj (21.06.18) w godz. 9.00 – 17.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyła się VI wielka akcja zbiórki krwi pod hasłem „Twoja Krew – Moje Życie” Inicjatorem kolejnej już edycji akcji był Krzysztof Misiewicz – ratownik medyczny. Policjanci z Grudziądza przyłączyli się do organizacji zbiórki. Funkcjonariusze nie tylko oddawali krew, ale także odwiedzili dzieci w szpitalu.

Na oddziale chirurgii dzieci i młodzieży grudziądzkiego szpitala z policjantami pojawili się przedstawiciele innych służb mundurowych oraz starostwa powiatowego. Gości w szpitalu przywitał dyrektor oraz ordynator oddziału. Mundurowi rozdawali dzieciom prezenty życząc szybkiego powrotu do zdrowia. Policjanci przygotowali dla najmłodszych misie. Maskotki przekazała dla policjantów fundacja „Pomimo wszystko„ z którą współpracują grudziądzcy policjanci.  Wizyta w szpitalu związana była z faktem, iż oddana krew przeznaczona będzie dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

W szczególności jednak zbiórka krwi odbyła się z przeznaczeniem dla rocznego Marcelka walczącego z silną białaczką.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. 140 osób oddało krew, a chętnych było jeszcze więcej. Zebrano w sumie ponad 60 litrów krwi. To świetny wynik, do którego rezultatu przyczynili się także grudziądzcy policjanci. 

Powrót na górę strony