Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bieg Pamięci Kujawsko-Pomorskiej Policji

Data publikacji 23.06.2018

Biegiem Pamięci Kujawsko-Pomorskiej Policji uczcili pamięć o Polakach zamordowanych przez hitlerowców w latach 1939-1940 policjanci i pracownicy kujawsko-pomorskiego garnizonu. Po zakończeniu rywalizacji i wręczeniu nagród Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy wraz z przedstawicielami Kadry Kierowniczej oraz zawodnikami złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym tę męczeńską śmierć.

Wczoraj (22.06.18) odbył się Bieg Pamięci Kujawsko-Pomorskiej Policji. Do startu w zawodach zgłosiło się 43 uczestników w tym 14 kobiet. Trasa biegu wynosząca ok. 4 km w kategorii kobiet i 8 km w kategorii mężczyzn usytuowana była na terenie Nadleśnictwa Żołędowo i wiodła duktami leśnymi.

Zwyciężczyniami Biegu Pamięci Kujawsko-Pomorskiej Policji w kategorii kobiet zostały sierż. szt. Dorota Matuszak z KMP w Bydgoszczy, sierż. szt. Anna Grecman z KPP w Inowrocławiu oraz Pani Sylwia Andrzejak z KWP w Bydgoszczy. W grupie mężczyzn jako pierwszy minął linię mety podkom. Marek Kowalczyk z OPP w Bydgoszczy, drugą pozycję zajął post. Wojciech Nagaj z KMP w Bydgoszczy, a trzecie miejsce przypadło w udziale podkom. Piotrowi Jarząb KWP w Bydgoszczy.

Pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody dla osób na czołowych miejscach wręczył osobiście Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała, który pogratulował wszystkim zwycięzcom i uczestnikom zawodów życząc im jednocześnie kolejnych sukcesów sportowych i nie tylko.

Po zakończeniu rywalizacji i wręczeniu nagród zawodnicy wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy insp. Pawłem Spychałą, Naczelnikiem Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy mł. insp. Dariuszem Dopke oraz Zastępcą Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia podinsp. Łukaszem Burakiem w dowód pamięci złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym zamordowanych przez hitlerowców Polaków w latach 1939-1940.

Mamy nadzieję, że już niebawem spotkamy się przy okazji kolejnych zawodów sportowych. Impreza mogła odbyć się dzięki przychylności nadleśniczego Żołędowa Pana Krzysztofa Sztajborna.

Powrót na górę strony