Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Janów Lub.: „Wybieram życie” – młodzież z Modliborzyc nakręconym spotem zachęca do noszenia odblasków /film/

Data publikacji 24.06.2018

O tym jak ważne jest bezpieczeństwo i troska o życie i zdrowie innych przekonamy się oglądając film profilaktyczny „Wybieram życie”. Pomysłodawcą tego projektu jest młodzież z gm. Modliborzyce. Przemawiający do widza materiał zrealizowany z udziałem nastolatków przedstawia, jak ważne dla bezpieczeństwa jest posiadanie elementów odblaskowych.

Projekt został zrealizowany przez Młodzieżową Radę Miejską w Modliborzycach przy współpracy z klubem filmowym działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach i młodzieżą ze szkół w Gminie Modliborzyce. Wiele osób pracowało nad tym projektem.

Jednym z jego elementów był konkurs na  projekt odblasku.  Miał to być odblask stworzony przez młodzież dla młodzieży, czyli jedyny i niepowtarzalny, który chętnie i z dumą nastolatek każdy będzie nosił. Miał być praktyczny, modny, wygodny, który zawsze można mieć przy sobie. Spośród nadesłanych 111 prac ze wszystkich szkół na terenie Gminy Modliborzyce komisja wybrała najlepsze projekty. Tak powstał wyczekiwany wzór odblasku.

Jedna z firm podjęła się ich  uszycia. Zakup sfinansowały władze samorządowe. Pierwsze partie elementów odblaskowych są już gotowe.

”Sam decyduj, wybierz życie” – aby te słowa trafiły do wszystkich użytkowników dróg, trzeba było jeszcze przemówić do odbiorców za pomocą mocnego przekazu. W tym celu  młodzież nagrała spot reklamowy, w którym przekonuje do noszenia odblasków. Pięcioro młodych ludzi – aktorów: Kinga Tylus, Ewelina Gąska, Patrycja Krzysztoń, Arkadiusz Parchyta i Kacper Grądtkie, opiekunka Młodzieżowej Rady, a także Hubert Ryfiński i Tomek Kamiński  jako operatorzy kamer, dronów, reżyserzy i kierownicy planu. I tak młodzież z Rady Miejskiej oraz działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach klub filmowy stworzyli spot „Wybieram życie”.  

Realizacja tego projektu jest dowodem na to jak ważne dla dzieci i młodzieży jest  bezpieczeństwo. Nie tylko ich samych ale również innych uczestników ruchu drogowego. To właśnie z troski o ich życie i zdrowie powstało to przedsięwzięcie.Młodzi ludzie są przekonani, że projekt ten dotrze do wielu ludzi, którzy zdają sobie sprawę z faktu, że niewielki element może uratować życie.

Uroczystość wręczania odblasków uczniom i premierowa prezentacja spotu reklamowego odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach 29 maja b.r.

To jednak nie wszystko. Zaangażowani w projekt młodzi ludzie opracowali dodatkowo aplikację, która każdego dnia o godzinie, w której zapada zmrok, będzie nam przypominać, aby założyć odblask. Ci, którzy  zechcą korzystać z takiego rozwiązania, aplikacjęŚwieć przykładem” będą mogli bezpłatnie pobrać z internetowego sklepu już od 25 czerwca b.r.

Jak mówią pomysłodawcy projektu, „...mamy nadzieję, że takie rozwiązanie jeszcze bardziej zmotywuje młodych ludzi do noszenia odblasków i utwierdzi ich w przekonaniu, że mądre dbanie o własne bezpieczeństwo jest cool…”

F.Ł./
Iwona Mańka - koordynator projektu „Wybieram Życie”/
klub filmowy GOK Modliborzyce

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.96 MB)

Powrót na górę strony