Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczne działania dolnośląskich policjantów doprowadziły do zatrzymania motocyklistów, którzy jadąc na zlot do Wrocławia posiadali przedmioty zabronione prawem

Wspólne działania dolnośląskich policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy pododdziału antyterrorystycznego doprowadziły do zatrzymania grupy motocyklistów jadących na zlot. Podczas kontroli policjanci znaleźli przy mężczyznach niebezpieczne przedmioty m. in. broń palną i amunicję. Policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn do wyjaśnienia. Po wykonaniu czynności procesowych pięciu z nich usłyszało zarzuty posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło około godziny 18.30 na MOP Krajków przy autostradzie A4. Z ustaleń policjantów wynikało, że motocykliści jadący na zlot do Wrocławia mogą posiadać przy sobie przedmioty niebezpieczne, a także te zabronione prawem.

Funkcjonariusze z komendy miejskiej i wojewódzkiej we Wrocławiu wspierani przez policjantów pododdziału antyterrorystycznego i oddziału prewencji zatrzymali do kontroli grupę motocyklistów. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy na miejscu sprawdzenia wykazały, że mają oni przy sobie przedmioty niebezpieczne m.in. broń palną, amunicję, noże, kastety i pałki teleskopowe. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych badań.

Łącznie w tej sprawie do wyjaśnienia zatrzymanych zostało 6 mężczyzn. Po wykonaniu czynności procesowych przez funkcjonariuszy z komisariatu na wrocławskich Krzykach pięciu przedstawiono zarzuty posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwocie od 10 do 20 tys. złotych.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / po)

Powrót na górę strony