Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenia dla techników kryminalistyki z komend miejskich i powiatowych

Data publikacji 25.06.2018

„Oględziny miejsca wypadku drogowego”oraz „Oględziny miejsca pożaru” to główne zagadnienia szkolenia, które zorganizowali eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy dla techników kryminalistyki z komend miejskich i powiatowych. Oprócz policjantów w zajęciach wzięli udział strażacy, których nie może zabraknąć podczas tego typu zdarzeń. Kolejne edycje szkolenia już wkrótce.

Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Bydgoszczy zorganizowało na byłej strzelnicy garnizonowej w Białych Błotach II edycję szkolenia przeznaczonego dla techników kryminalistyki komend miejskich i powiatowych o tematyce „Oględziny miejsca wypadku drogowego”oraz „Oględziny miejsca pożaru” – zajęcia praktyczne.

W trakcie szkolenia zasymulowano miejsce wypadku drogowego, na którym technicy kryminalistyki dokonywali oględzin. Kolejnym etapem szkolenia było przeprowadzenie czynności na miejscu spalenia pojazdu w wyniku przestępstwa. W tej kategorii zdarzenia biegły z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy szczegółowo omówił zagadnienia związane z tego typu zdarzeniem oraz przedstawił inne zjawiska towarzyszące rozprzestrzenianiu się ognia.

W szkoleniach tych uczestniczyli także funkcjonariusze PSP, którzy, po etapie przeznaczonym dla techników kryminalistyki, wykonują czynności związane z akcją ratowniczą w odniesieniu do ratowania uczestników wypadku drogowego oraz gaszeniu ognia.

Kolejne dwa dni szkolenia (21 i 22.06.18) poświęcono na warsztaty fotograficzne dla techników kryminalistyki oraz omówienia aspektów służby tych policjantów.

Kolejne edycje szkolenia odbędą się we wrześniu oraz październiku tego roku.        

Powrót na górę strony