Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za posiadanie granatu ręcznego trafił za kratki

Data publikacji 26.06.2018

Trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który posiadał bez zezwolenia ręczny granat odłamkowy. Jego użycie mogło spowodować niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach. Za ten czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątkowe popołudnie policjanci zostali wezwani do jednego ze sklepów mieszczących się w centrum miasta. Powodem ich działań był awanturujący się mężczyzna, który był nietrzeźwy i chciał zakupić kolejny alkohol.

Funkcjonariusze podjęli wobec 49-latka czynności i podczas przeszukania jego bagażu podręcznego ujawnili przedmiot przypominający swoim wyglądem granat.

Mężczyzna został zatrzymany a policjanci ze względów bezpieczeństwa ewakuowali klientów z pobliskich punktów handlowych oraz bloku mieszkalnego. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który zabrał niebezpieczny przedmiot.

Wstępna analiza wykazała, że zabezpieczony przedmiot może stanowić granat ręczny odłamkowy, który w środku zawiera trotyl.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut posiadania bez zezwolenia granatu ręcznego odłamkowego i tym samym spowodowania zagrożenia dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w znacznych rozmiarach. Ten czyn zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokurator po zapoznaniu się ze zgromadzonymi w sprawie dowodami zastosował wobec 49-latka tymczasowy areszt.

(KWP w Szczecinie / kp)

 

Powrót na górę strony