Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dealer narkotykowy odpowie za posiadanie i rozprowadzanie amfetaminy

Data publikacji 26.06.2018

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji postawieniem 96 zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zakończyli postępowanie wobec 28-letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie oraz udzielanie środków odurzających.

Oświęcimscy policjanci wpadli na trop dealera narkotyków w trakcie działań mających na celu zwalczanie tego typu przestępczości. Funkcjonariusze ustalili, iż 28-latek trudni się rozprowadzaniem środków odurzających na terenie Oświęcimia. Aby zweryfikować te ustalenia funkcjonariusze przeszukali mieszkanie podejrzanego, w którym ujawnili woreczek z zawartością białego proszku. Badanie zabezpieczonej substancji potwierdziło, że jest to amfetamina, z której można było przygotować ponad 170 porcji narkotyku.

Podejrzany został zatrzymany  i trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie dalszych czynności policjanci zebrali dowody potwierdzające, że 28-latek trudnił się rozprowadzaniem narkotyków. Miał kilku stałych klientów, którym regularnie dostarczał środki odurzające, inkasując za nie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Policjanci postawili podejrzanemu zarzut posiadania narkotyków oraz 98 zarzutów dot. udzielenia środków odurzających innej osobie.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich rozprowadzanie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / po)

Powrót na górę strony