Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przerwali zajęcia, by udzielić pomocy nietrzeźwej 16-latce

Data publikacji 26.06.2018

Policjanci z Konstancina-Jeziorny podczas prowadzenia zajęć instruktażowych z pomocy przedmedycznej zostali pilnie wezwani, by udzielić pomocy 16-latce, która w wyniku upojenia alkoholowego straciła przytomność. Badanie wykazało, że miała 2 promile alkoholu. W tej sprawie funkcjonariusze ujawnili kolejnych dwoje pijanych nastolatków. Apelujemy do rodziców, opiekunów oraz samej młodzieży o rozsądek, rozwagę i przestrzeganie prawa! Okres wakacyjny niestety sprzyja inicjacji alkoholowej wśród młodzieży!

Podczas zajęć instruktażowych dla mieszkańców Konstancina-Jeziorny, podczas których policjanci pokazywali, jak również uczyli udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, funkcjonariusze otrzymali do realizacji pilną interwencję.

Przerwali zajęcia i udali się w miejsce, gdzie jak wynikało z przekazanej informacji ma znajdować się dziecko pod znacznym wpływem alkoholu.

Mundurowi odnaleźli, jak się okazało 16-latkę, która w wyniku upojenia alkoholowego straciła przytomność. Funkcjonariusze natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy i pilnie wezwali pogotowie ratunkowe. W szpitalu okazało się, że nastolatka ma w organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci ustalili jeszcze dwoje innych nastolatków, którzy również spożywali alkohol. Oboje mieli promil alkoholu w organizmie. Zostali przekazani pod opiekę rodzicom.

Sprawa ta trafi teraz do sądu rodzinnego.

Wakacje sprzyjają niestety inicjacji alkoholowej. Apelujemy do rodziców, opiekunów oraz młodzieży o rozsądek i kontrolę. Alkohol nie może kojarzyć się młodym ludziom z zabawą, radością i fajnym sposobem spędzania wolnego czasu. Alkohol nie tylko niczego nie ułatwia, przeciwnie piętrzy nowe kłopoty i problemy. Upośledza kształtowanie się zdrowej i dojrzałej osobowości.

Między innymi o tym problemie będziemy rozmawiać z młodzieżą podczas prowadzonej w tym roku policyjnej akcji „Bezpieczne wakacje”.

(KSP / po)

Powrót na górę strony