Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzenie pociągu z samochodem osobowym

Data publikacji 26.06.2018

Uszkodzony pociąg, rozbity samochód i niegroźna rana głowy – na szczęście to wszystkie skutki sobotniego zderzenia pociągu osobowego z volkswagenem golfem na przejeździe kolejowym w Przesławicach. Zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę 23 czerwca br., około godziny 11:10 na przejeździe kolejowym bez zapór w miejscowości Przesławice (gmina Miechów). Pociąg osobowy relacji Kraków - Ostrowiec Świętokrzyski zderzył się tam z samochodem osobowym marki Volkswagen Golf.

W wyniku zdarzenia kierujący samochodem, 20-letni mieszkaniec gminy Miechów, z niegroźną raną głowy trafił do miechowskiego szpitala. Nie odniósł poważniejszych obrażeń i może mówić o dużym szczęściu - siła uderzenia była tak duża, że samochód został przesunięty o kilkadziesiąt metrów. Osoby podróżujące pociągiem, pasażerowie oraz personel, nie odniosły żadnych obrażeń.

Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli materiał dowodowy. Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane podczas prowadzonego postępowania przygotowawczego. Kierowca volkswagena oraz maszynista pociągu byli trzeźwi.

Do kierowców apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, a zwłaszcza na przejazdach kolejowych. Chociaż wypadki komunikacyjne na przejazdach kolejowych w ogólnej liczbie wypadków drogowych nie stanowią dominującej grupy, to jednak charakteryzują się one często tragicznymi skutkami dla osób w nich uczestniczących i wymagają szczególnej uwagi. Uwaga i ostrożność mogą uchronić nas przed zagrożeniem.

(KWP w Krakowie / ig)

  • Zderzenie pociągu z samochodem osobowym
  • Zderzenie pociągu z samochodem osobowym
  • Zderzenie pociągu z samochodem osobowym
Powrót na górę strony