Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Eliminacje do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji zakończone

Data publikacji 27.06.2018

Zakończyły się Zawody Kynologiczne o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Najlepszym przewodnikiem na Opolszczyźnie już po raz trzeci został st. asp. Andrzej Francuz z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu i to on, między innymi wraz ze swoim psem służbowym Ina, reprezentować będzie nasz garnizon na XVIII Kynologicznych Mistrzostwach Policji w Sułkowicach.

W trzydniowych zawodach uczestniczyli najlepsi przewodnicy z każdej jednostki powiatowej województwa opolskiego. Łącznie w konkursie wystartowało 10 zespołów przewodników wraz z psami służbowymi. Policjanci wraz ze swoimi podopiecznymi rywalizowali w konkurencjach takich jak: ogólne posłuszeństwo psa z pokonywaniem przeszkód, praca węchowa na śladzie oraz ćwiczenia obrończe tj. przeszukanie terenu i pomieszczeń za ukrytym pozorantem oraz pościg.

Zawody zakończyły się wyłonieniem zwycięzców turnieju. Nagrody laureaci odebrali z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adama Tychowicza.

W konkursie wyłoniono trzech najlepszych przewodników województwa opolskiego:

1 miejsce: st. asp. Andrzej Francuz z KPP w Kędzierzynie – Koźlu z psem INA

2 miejsce: asp. Krzysztof Babisz z KPP w Prudniku z psem CZAD

3 miejsce: st. sierż. Grzegorz Jarczewski z KMP w Opolu z psem KRATON

Zwycięzca zawodów st. asp. Andrzej Francuz to przewodnik z wieloletnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajdują się dwa psy. Z pierwszym wygrał zawody. Natomiast drugi jest szkolony do wyszukiwania narkotyków. Dzięki jego służbie jako przewodnika, policjanci zatrzymywali sprawców przestępstw, odzyskiwali skradzione mienie, odnajdywali osoby zaginione oraz wykrywali miejsca ukrycia narkotyków. Wysoki poziom sprawności jaki prezentują jego psy przekłada się również na rywalizację sportową – są to jego trzecie zwycięskie mistrzostwa.

St. asp. Andrzej Francuz i  asp. Krzysztof Babisz już jesienią tego roku, będą reprezentować Opolszczyznę na XVIII Kynologicznych Mistrzostwach Policji w Sułkowicach.

Gratulujemy !

Powrót na górę strony