Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Radlina zorganizowali zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt

Wodzisławscy policjanci chętnie wspierają organizacje zajmujące się bezdomnymi zwierzętami w naszym regionie. W tym miesiącu dzielnicowi z Radlina przyłączyli się do akcji "Paka dla psiaka" organizowanej przez Przedszkole Publiczne nr 2 w Radlinie. Przypomnijmy, że w tym roku udało się już zebrać 100 kg karmy i w ten sposób wspomóc stowarzyszenie "Koty, psy i my" oraz wodzisławskie bezdomne koty.

Na przełomie maja i czerwca Przedszkole Publiczne nr 2 w Radlinie zorganizowało akcję pn. "Paka dla psiaka". Do tego przedsięwzięcia włączyli się także dzielnicowi z radlińskiego komisariatu. St. asp. Adam Czoch, st. sierż. Leszek Dudała i mł. asp. Wojciech Lach zorganizowali zbiórkę karmy, smyczy, obroży i innych przydatnych akcesoriów, które zostaną wkrótce przekazane do schronisk i stowarzyszeń w naszym regionie.

Los bezdomnych zwierząt nigdy nie był nam obojętny, dlatego staramy się, najlepiej jak potrafimy, wesprzeć organizacje zajmujące się czworonogami. Rok w rok pomagamy opiekunom zwierząt i organizujemy zbiórki karmy w komendzie. Mundurowi i pracownicy cywilni chętnie wspierają takie inicjatywy i zawsze darów jest więcej, niż tego oczekujemy.

W 2016 roku jako wodzisławska komenda włączyliśmy się w akcję zorganizowaną przez śląska Policję. Wówczas dzięki dzieciom z Przedszkola Publicznego nr 15 w Wodzisławiu Śląskim zgromadzono dla psiaków kilkanaście kilogramów karmy. Rok później, stróże prawa brali udział w akcji zorganizowanej przez miasto i pomogli bezdomnym zwierzętom. Zebraliśmy wtedy ponad 160 kilogramów karmy oraz inne przedmioty przydatne czworonogom. W tym roku to już druga inicjatywa pomocy bezdomnym zwierzętom z naszego terenu.

(KWP w Krakowie / po)

  • Dzielnicowi z Radlina zorganizowali zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt
  • Dzielnicowi z Radlina zorganizowali zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt
  • Dzielnicowi z Radlina zorganizowali zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt
Powrót na górę strony