Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Piraci" komputerowi zatrzymani

Data publikacji 11.04.2006

Policjanci z Gliwic, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zatrzymali wczoraj 21-letniego gliwiczanina, który udostępniał na swoim serwerze nielegalne oprogramowanie komputerowe. Gry komputerowe, filmy i utwory muzyczne zajmowały 500 GB danych.

W trakcie przeszukania jego mieszkania zabezpieczono 3 jednostki centralne komputerów wraz z serwerem. Policjanci przeszukali także kolejne dwa mieszkania na terenie Gliwic, zabezpieczając 5 komputerów, 395 płyt CDR i DVD, jak również dyski twarde na których znajdowało się nielegalnie oprogramowanie - gry, filmy w formacie DivX i DVD oraz pliki muzyczne MP3.

Wartość zabezpieczonego rzeczy oszacowano wstępnie na ok. 300.000 zł.

Wczoraj popołudniu na terenie Gliwic i powiatu gliwickiego policjanci dokonali także przeszukań w kilku firmach, ujawniając łącznie 10 komputerów z nielegalnym oprogramowaniem. W tych przypadkach, firmy korzystały w celach zarobkowych z systemów operacyjnych oraz innych komercyjnych programów nie posiadając stosownych licencji.
Powrót na górę strony