Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 1800 porcji narkotyków i próba wymuszenia haraczu

Data publikacji 27.06.2018

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali mężczyznę, który groźbą usiłował wymusić pieniądze. Ponadto podejrzany posiadał blisko 1800 porcji środków odurzających. Na podstawie dotychczas zebranych materiałów i dowodów sąd wydał już wobec niego postanowienie o tymczasowym areszcie na 3 miesiące. Posiadanie znacznej ilości narkotyków, a także usiłowanie wymuszenia rozbójniczego zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

Mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego usiłował groźbą wymusić 5 tys. złotych od osoby prowadzącej działalność gospodarczą. Zamiaru swojego nie osiągnął, gdyż został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze przy 25-latku ujawnili narkotyki, dlatego dokładnie sprawdzili miejsce jego zamieszkania. Tam natrafiono na kolejne środki odurzające. Ilość, jaką posiadał mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego może wskazywać, że zajmował się ich sprzedażą. Dzięki działaniom policjantów na rynek nie trafi blisko 1800 porcji narkotyków.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty, a sąd zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy. Obecnie policjanci nadal szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego grozi również kara do lat 10. Natomiast na 12 lat do zakładu karnego może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony