Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa z Krapkowic zapobiegła tragedii

Data publikacji 28.06.2018

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji dzielnicowej z Gogolina nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia i pożaru w budynku wielorodzinnym. Policjantka widząc zagrożenie natychmiast zaalarmowała straż pożarną i sama ruszyła z pomocą. Dzielnicowa sierżant Ewelina Pielorz z Posterunku Policji w Gogolinie bezpiecznie ewakuowała z zagrożonego mieszkania dwie kobiety i mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w czwartek (7 czerwca), tuż po godzinie 17:00 w Gogolinie. Dzielnicowa pełniąca służbę ze strażnikiem miejskim została powiadomiona przez przypadkowych świadków o dymie wydobywającym się z mieszkania w budynku wielorodzinnym. Dzielnicowa po powiadomieniu oficera dyżurnego Policji i straży pożarnej natychmiast ruszyła z pomocą.

Policjantka z budynku bezpiecznie ewakuowała dwie kobiety i mężczyznę. Następnie zabezpieczyła palące się pomieszczenia, aby ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku.

Dzięki błyskawicznie przeprowadzonej akcji dzielnicowa sierżant Ewelina Pielorz uratowała nie tylko mienie, ale również życie lokatorów i zapobiegła większej tragedii.

Funkcjonariuszka za ofiarną interwencję i wzorową postawę została wyróżniona listem od Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach.

Powrót na górę strony