Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spełnili marzenie 5-latka

Data publikacji 28.06.2018

Życzeniem 5-letniego Dawidka z Rakszawy, było choć na chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. O marzeniu ciężko chorego chłopczyka dowiedzieli się policjanci z łańcuckiej komendy. Funkcjonariusze rewiru dzielnicowych postanowili spełnić to życzenie i udali się na wyjątkową „interwencję”.

Pomimo choroby Dawidek jest bardzo rezolutnym i rozmownym chłopcem. Od dawna fascynuje się pracą policjantów. Ma już zabawkowy pistolet, kajdanki oraz odpowiednie umundurowanie, o które zadbała mama. Jednak chłopiec zawsze marzył, aby z bliska przyjrzeć się pracy policjantów. Podczas wczorajszej wizyty, to życzenie zostało spełnione.

Chłopiec z zaciekawieniem słuchał o wyposażeniu i pracy policjantów, a także zadawał szereg nurtujących go pytań. Chętnie przymierzał elementy policyjnego umundurowania oraz pozował do pamiątkowych zdjęć. Jednak największe wrażenie zrobił na nim policyjny radiowóz i możliwość wypróbowania całej gamy sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Policjanci zaprosili Dawidka do łańcuckiej jednostki oraz wręczyli mu pamiątkowe upominki. „Małemu policjantowi” najbardziej przypadł do gustu policyjny miś, który będzie mu teraz zawsze towarzyszył podczas dalszego leczenia i rehabilitacji.

(KWP w Rzeszowie / kp)

 

  • policjanci z wizytą u 5-letniego chłopca
  • 5-letni chłopiec w radiowozie policyjnym
  • policjanci z wizytą u 5-letniego chłopca
Powrót na górę strony