Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łuków: Policjanci odzyskali skradzionego forda wartego 90 tys. zł.

Data publikacji 28.06.2018

Kryminalni z łukowskiej komendy przy współpracy z funkcjonariuszami z woj. podlaskiego odzyskali wartego 90 tys. zł. forda który w ubiegłym tygodniu został skradziony z jednego z łukowskich parkingów. Funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego mieszkańca gm. Sokołów Podlaski, który usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem.

Samochód marki Ford Mondeo o wartości blisko 90 tys.zł skradziony został w nocy 21/22 czerwca z jednego parkingów osiedlowych w Łukowie. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci przystąpili do pracy. Dzięki informacji przekazanej przez funkcjonariuszy z Sokołowa Podlaskiego łukowscy kryminalni w miejscowości Drohiczyn w woj. podlaskim na parkingu przy jednym z bloków ujawnili skradzionego forda.

Auto w chwili odnalezienia było otwarte, toteż kryminalni postanowili zaczekać na jego nowego „właściciela”. Kiedy po chwili do samochodu wsiadł mężczyzna próbując uruchomić silnik, został zatrzymany.

Był nim 31-letni mieszkaniec gminy Sokołów Podlaski. Podczas zatrzymania 31-latek posiadał przy sobie w dodatku elektroniczne urządzenie służące do przełamywania zabezpieczeń pojazdów.  Na widok policjantów mężczyzna próbował odrzucić ten przyrząd.

Zatrzymany 31-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za który kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało mężczyzna w przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa. 

Wkrótce o losie 31-latka zadecyduje Sąd.

AD.

Powrót na górę strony