Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kobietę z płonącego budynku

Rybniccy policjanci jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru. W płonącym budynku została uwięziona starsza kobieta, która nie mogła wyjść z niego o własnych siłach. Mundurowi pomogli 71-latce wydostać się przez okno i odprowadzili ją w bezpieczne miejsce.

We wtorek przed godziną 23.00 dyżurny rybnickiej Policji otrzymał informację o pożarze budynku przy ul. Racławickiej. Na pomoc natychmiast wyruszył patrol w składzie st. sierż. Kamil Kampczyk i st. sierż. Rafał Plewnia z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Policjanci przyjechali na miejsce jako pierwsi.

Przed płonącym budynkiem stał 73-letni mężczyzna. Okazało się, że w środku pozostała jego 71-letnia żona, która nie potrafiła samodzielnie opuścić budynku. Sąsiedzi bezskutecznie usiłowali pomóc kobiecie. Ponieważ wnętrze było bardzo zadymione policjanci nie czekali i wkroczyli do akcji. Z pomocą jednego z sąsiadów pomogli przerażonej kobiecie wydostać się przez okno na zewnątrz.

Mundurowi odprowadzili wszystkie osoby w bezpieczne miejsce. Następnie na miejsce przyjechały zastępy straży pożarnej, które zajęły się gaszeniem budynku. Zespół pogotowia ratunkowego przewiózł starsze małżeństwo na badania do szpitala. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia z piecyka elektrycznego, którym małżeństwo dogrzewało dom.

(KWP w Katowicach / po)

Powrót na górę strony