Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Chełmna zabezpieczyli ponad 4 kg narkotyków

Data publikacji 28.06.2018

Ponad 4 kg narkotyków zabezpieczyli policjanci z Chełmna u 24-letniego mieszkańca powiatu. To efekt działań prowadzonych przeciwko handlującym dopalaczami czy różnego rodzaju środkami odurzającymi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania wprowadzenia narkotyków do obrotu oraz posiadania ich w znacznej ilości. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Jak na razie, decyzją sądu, trafił za kraty tymczasowo na 3 miesiące.

Policjanci nie poprzestają w walce z handlującymi różnego rodzaju środkami odurzającymi czy psychotropowymi, a od pewnego czasu także dopalaczami. W miniony poniedziałek (25.06.18) policjanci ruchu drogowego z Chełmna zatrzymali do kontroli audi A6. W trakcie czynności kierowca zaczął się bardzo nerwowo zachowywać, dlatego też mundurowi postanowili poznać tego przyczynę. Wkrótce wszystko było jasne, bo w aucie ujawnili pakunki, a w nich podejrzane substancje. Jak się okazało zabezpieczyli ponad 1 kg suszu roślinnego oraz ponad 2 kg białego proszku. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 24-latka funkcjonariusze znaleźli kolejne porcje narkotyków: dodatkowo prawie 800 g białego proszku, a także ponad 150 g suszu. W sumie ponad  4 kg. Ponadto, policjanci zabezpieczyli także przyrządy do porcjowania m.in. wagę.

Zabezpieczone środki poddano wstępnym badaniom, które wykazały, że jest to amfetamina i marihuana. Teraz narkotykami zajmą się eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy, którzy określą m.in. ich jakość.

24-latek usłyszał już zarzuty usiłowania wprowadzenia narkotyków do obrotu oraz posiadania znacznej ilości tych substancji.

Wczoraj (27.06.18) sąd wydał postanowienie, że najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi za kratami. Za powyższe przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony