Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania zakończone szczęśliwym finałem

Data publikacji 28.06.2018

Szczęśliwie zakończyły się zakrojone na dużą skalę poszukiwania młodego mężczyzny w okolicach Lwówka Śląskiego. Obecnie cały i zdrowy jest on pod opieką rodziny. Zaangażowane wszystkie służby z terenu powiatu lwóweckiego, a także z Wrocławia mogły spokojnie zakończyć działania poszukiwawcze.

Do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zgłosił się mieszkaniec jednej z okolicznych miejscowości, który powiadomił funkcjonariuszy o zaginięciu jego 20-letniego syna, który nie powrócił do domu, ani nie nawiązał z nikim kontaktu. Rodzina obawiała się, że mogło mu się coś stać, tym bardziej że był ubrany tylko w koszulkę, krótkie spodenki i klapki a aura pogodowa gwałtownie się pogorszyła. Z okoliczności ustalonych przez zajmujących się sprawą policjantów wynikało ponadto, że 20-latek może potrzebować pomocy medycznej. Rodzina bezowocnie sprawdziła też jego możliwe miejsca pobytu u znajomych.

Po odebraniu zgłoszenia policjanci natychmiast podjęli działania poszukiwawcze. Sprawdzano wszystkie możliwe miejsca, gdzie mógł przebywać zaginiony. Ogłoszono alarm dla wszystkich policjantów w powiecie lwóweckim oraz poproszono o pomoc w poszukiwaniach straż pożarną. Do poszukiwań skierowano dodatkowe patrole ruchu drogowego, które patrolowały okoliczne drogi i sprawdzały poruszajcie się nimi osoby. W działaniach brał także udział pracownik gminy - wyszkolony operator dronu. Policjanci kryminalni w tym samym czasie gromadzili i analizowali wszelkie informacje mogące pomóc w poszukiwaniach i wskazaniu kierunku gdzie oddalił się poszukiwany mężczyzna. Po analizie napływających informacji wiele wskazywało na to, iż mężczyzna mógł udać się na teren kompleksu leśnego w Niwnicach, gdzie jest duża ilość kamieniołomów i fortyfikacji powojennych. Tam skierowano siły biorące udział poszukiwaniach i sukcesywnie sprawdzano sektory lasu. Na miejsce poszukiwań skierowano także policjanta z psem tropiącym z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Dodatkowo w rejon zamieszkania poszukiwanego przybyli strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim z kamerą termowizyjną. W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pracowali także policjanci których zadaniem było ustalenie czy i kiedy poszukiwany kontaktował się z innymi osobami poprzez telefon lub Internet. Po uzyskaniu tych informacji natychmiast do miejsca zamieszkania tych osób udawali się dzielnicowi celem potwierdzenia, czy nie przebywa tam poszukiwany oraz uzyskania bliższych szczegółów kontaktów. Postanowiono także opublikować w mediach wizerunek i dane poszukiwanego zwracając się do mieszkańców i czytelników o pomoc w poszukiwaniach. Do Lwówka Śląskiego przybyli również strażacy z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu, którzy przy pomocy dwóch specjalnie wyszkolonych psów do poszukiwań osób żywych i martwych, ponownie sprawdzali okolice miejsca zamieszkania zaginionego i tereny leśne. Ważnym elementem poszukiwań były także informacje od mieszkańców i czytelników którzy zapoznali się z komunikatem o poszukiwaniach opublikowanym w mediach społecznościowych. Wszelkie sygnały od czytelników były natychmiast sprawdzane.

Nad ranem dokonano kolejnej koncentracji służb i w tereny leśne ponownie wyruszyli policjanci, strażacy, strażnicy leśni oraz okoliczni mieszkańcy. Do Lwówka Śląskiego dotarła także Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza z Siechnic koło Wrocławia z psem do poszukiwań i sprzętem GPS, która rozpoczęła przeszukiwania kolejnych sektorów lasu.

W trakcie poszukiwań patrol - policjant i strażnik leśny uzyskał informację, iż zaginiony najprawdopodobniej zbliża się do zabudowań mieszkalnych. Funkcjonariusze potwierdzili tożsamość mężczyzny, który następnie przekazany został załodze ratownictwa medycznego i rodzinie. Teraz zadaniem policjantów będzie także ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

(KWP we Wrocławiu)

 

  • akcja poszukiwawcza
  • akcja poszukiwawcza
  • akcja poszukiwawcza
  • akcja poszukiwawcza
  • akcja poszukiwawcza
  • akcja poszukiwawcza
Powrót na górę strony