Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczne zdarzenie – dzieci pogryzione przez psa

Data publikacji 28.06.2018

Dwoje małych dzieci, 3-letni chłopiec i 8-miesięczna dziewczynka z ciężkimi obrażeniami ciała trafiły do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dzieci zostały dotkliwie pogryzione przez amstaffa.

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Łomia w powiecie mławskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ok. godz. 21.00, biegający po terenie ogrodzonej posesji pies rasy amstaff najpierw zaatakował starsze z dzieci, które spokojnie bawiło się na podwórku. Następnie zwierzę rzuciło się na kobietę, która trzymała na rękach córkę. Zarówno 3-letni chłopiec, jak i jego 8-miesięczna siostra z ciężkimi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Pies został zabezpieczony na potrzeby prokuratury i służb weterynaryjnych. Obydwoje rodzice podczas zdarzenia byli trzeźwi. Obecnie prowadzone są w tej sprawie czynności przez mławskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie.

Apelujemy do wszystkich właścicieli psów o zachowanie odpowiednich środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Tylko takie postępowanie pozwoli w przyszłości uniknąć podobnych tragicznych zdarzeń.

 

Autor: mł. asp. Aneta Prusik

Powrót na górę strony