Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałeccy policjanci odzyskali forda wartego 100 tysięcy złotych

Data publikacji 28.06.2018

Policjanci z Wałcza, przy współpracy z Policją Niemiecką zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży samochodu marki Ford Kuga z terenu Niemiec. Pojazdem wartości 100 tysięcy złotych kierował 27-latek, wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna trafił już do aresztu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu ustalili, że przez powiat wałecki, będzie przejeżdżał pojazd pochodzący z przestępstwa. 
Na jednej z ulic w mieście  funkcjonariusze zauważyli skradzionego forda. Postanowili zatrzymać kierującego. Okazał się nim być 27-latek. Ford kuga, którym jechał został skradziony z terenu Niemiec na początku tygodnia.


Mundurowi ustalili, że  27- latek był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Wczoraj na wniosek prokuratora rejonowego w Wałczu  sąd rejonowy zastosował  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec sprawcy.
Męzczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskany samochód zostanie przekazany prawowitemu właścicielowi.

 

mł. asp. Beata Budzyń/AG

Powrót na górę strony