Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weszli do mieszkania po drabinie, uratowali 67- latkę

Data publikacji 29.06.2018

Po drabinie wozu strażackiego, policjanci weszli przez okno do mieszkania, w którym przebywała kobieta potrzebująca pomocy. 67- letnia wałczanka leżała słaba i wyziębnięta na podłodze. W pomieszczeniu kuchni funkcjonariusze ujawnili zapalony palnik w kuchence gazowej. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało kobietę do szpitala.

Do dyżurnego jednostki Policji w Wałczu, zatelefonował mężczyzna i przekazał informacje, o tym,  że od kilku dni nie może nawiązać kontaktu telefonicznego z członkiem swojej rodziny.
W związku z tym, pod wskazany adres został skierowany patrol. Właścicielka mieszkania nie była widziana też ostatnio przez sąsiadów. Po tym jak nikt nie otwierał drzwi, funkcjonariusze udali się do szpitala aby sprawdzić czy przypadkiem tam  nie trafiła kobieta.
Z rozmowy z personelem wynikało, że owa kobieta była w placówce kilka dni temu ale nie wymagała hospitalizacji.  


sierż. szt. Grzegorz Krasowski i sierż. Andrzej Naumowicz ponownie wrócili do mieszkania i o pomoc poprosili strażaków. Przy pomocy drabiny wozu strażackiego funkcjonariusze weszli do mieszkania i zastali tam, leżącą na podłodze właścicielkę mieszkania. 67- latka była przytomna, jednak nie poruszała się i nie odpowiadała na zadawane przez funkcjonariuszy pytania. Kobieta była wyziębiona i słaba.


Na miejsce interwencji zostało wezwane pogotowie, które przetransportowało kobietę do szpitala. W pomieszczeniu kuchni mundurowi ujawnili zapalony palnik w kuchence gazowej.
Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowego weałeckiej komendy zapobiegła nieszczęściu i uratowała życie kobirty, która zanjdowała sie w poważnych tarapatach.


mł. asp. Beata Budzyń/AG

Powrót na górę strony