Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kolejnego z zabójców 18-latka

Małopolscy policjanci zatrzymali kolejnego podejrzanego w sprawie zabójstwa, do którego doszło w styczniu 2018 r przy ul. Teligi w Krakowie. 19-latek ukrywał się na Śląsku.

Zaraz po zabójstwie 18-letniego mężczyzny, które miało miejsce 30 stycznia br. przy ul. Teligi Prokuratura Rejonowa Kraków Podgórze wszczęła śledztwo, w którym czynności zleciła doświadczonym policjantom m.in. Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego, jak i Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Krakowie. 

Efektem ich działań operacyjnych, jak i procesowych było zatrzymanie w lutym br. podejrzanych w tej sprawie. O tym pisaliśmy tutaj:  http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/zatrzymania-do-sprawy-zabojstwa-18-latka-do-ktorego-doszlo-30-stycznia-br-przy-ul-teligi

Skrupulatnie zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie przez Prokuraturę dwóm zatrzymanym zarzutów zabójstwa (art.148 KK). Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Ustalenia poczynione przez policjantów w tej sprawie wskazywały także na czynny udział jeszcze innych osób, w tym 19-latka, który zaraz po zabójstwie zaczął się ukrywać przez organami ścigania, cały czas zmieniając miejsce pobytu. Już w lutym br. w jego sprawie zostało wydane postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów zabójstwa i zastosowaniu tymczasowego aresztu.

Kilkumiesięczne policyjne działania skierowane na namierzenie podejrzanego i jego zatrzymanie w czwartek (28.06) zostały zwieńczone sukcesem. W godzinach rannych 19-latek został zatrzymany w wynajmowanym pokoju hotelowym na terenie woj. śląskiego. W akcji brali udział policjanci wydziałów ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców, dochodzeniowo – śledczego i kryminalnego KWP w Krakowie, a także małopolscy i śląscy antyterroryści. Kompletnie zaskoczony zatrzymaniem podejrzany został przewieziony do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, gdzie pozostaje do dyspozycji Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze.

(KWP w Krakowie / po)

Powrót na górę strony