Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie za pomoc policjantów

Data publikacji 29.06.2018

W czwartek 31 maja br. na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Smogorzów doszło do groźnego wypadku drogowego. Jednymi z pierwszych na miejscu zdarzenia byli funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, którzy natychmiast ruszyli z pomocą poszkodowanym. W tym tygodniu na ręce Komendanta buskiej jednostki Policji wpłynęło podziękowanie od jednej z poszkodowanych w wypadku osób.

Zdarzenie miało miejsce 31 maja br. na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Smogorzów. Wtedy w betonowy przepust uderzył pojazd, w którym podróżowało małżeństwo z dwójką dzieci. Na ratunek ofiarom wypadku ruszyli kierowcy przejeżdżający tą drogą oraz policjanci ruchu drogowego, którzy pełnili tam służbę. Mł. asp. Marcin Czarnecki oraz sierż. szt. Tomasz Troń w chwili, gdy dojeżdżali do miejsca zdarzenia, widzieli wydobywający się spod pokrywy silnika gęsty dym. Natychmiast przystąpili do gaszenia płomieni. Na zewnątrz, przy pojeździe leżały osoby podróżujące toyotą. Policjanci udzielili im pomocy, a szczególną uwagę poświęcili jednej z dziewczynek, której stan zdrowia był szczególnie ciężki. Policjanci stale monitorowali jej czynności życiowe, aż do czasu przybycia karetek pogotowia ratunkowego. Ze względu na stan zdrowia, dziewczynka została zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tym tygodniu na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Busku – Zdroju insp. Jakuba Kosiń wpłynęło podziękowanie za pomoc udzieloną przez policjantów ofiarom wypadku. Słowa podziękowania są największą nagrodą za dobrze wykonane zadanie.    

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku - Zdroju

  • Miejsce zdarzenia
  • Miejsce zdarzenia
  • Miejsce zdarzenia
  • Podziękowanie
Powrót na górę strony