Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Mundur na rowerze”- brodnicki policjant dołączył do sztafety i przejechał 257 km

Data publikacji 29.06.2018

Do sztafety „Mundur na rowerze” dołączył wczoraj brodnicki policjant sierż. szt. Janusz Brytan. Funkcjonariusz pokonał na swoim jednośladzie 257 km w 14 godzin i 17 minut. Akcja ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie dwóch funkcjonariuszy - policjanta i strażaka, którzy ucierpieli podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Brodnicki policjant sierż. szt Janusz Brytan dołączył wczoraj (28.06.18) do sztafety charytatywnej „Mundur na rowerze”, zorganizowanej przez grupę koleżeńską, w której zrzeszeni są funkcjonariusze różnych służb mundurowych, a ich celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie poszkodowanych kolegów w czasie służby. Akcję swoim patronatem honorowym objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Sekcja Polska. Trasa rozpoczęła się 22 maja w Białymstoku, a zakończy 30 czerwca w Łodzi. Liczy ona ponad 6100 km i przebiega przez 130 miast Polski.

Tegoroczna sztafeta poświęcona jest na zbieranie funduszu na leczenie i rehabilitację policjanta st. sierż. Marcina Miniak z Komisariatu Policji V w Łodzi oraz asp. szt. Arkadiusza Dąbrowskiego – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Łodzi, którzy zostali ciężko ranni podczas wykonywania obowiązków służbowych. W trakcie sztafety, po dojechaniu do każdego z miast, które obejmuje trasa, uczestnicy przekazują sobie symbol akcji: dwie bransolety splecione z linki paracord.  

Sierż. szt. Janusz Brytan pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy dołączył do funkcjonariuszy z Rypina i razem z nimi ruszył do Iławy przekazać bransoletki tamtejszym mundurowym. Policjant nie zakończył swojej trasy w Iławie. Funkcjonariusz z Iławy dojechał do Grudziądza, Chełmna i Bydgoszczy, po czym wrócił do domu. Łącznie przez 14 godzin i 17 minut pokonał 257 km. 

Powrót na górę strony