Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nakielscy policjanci zatrzymali złodzieja samochodu

Kryminalni z nakielskiej komendy zatrzymali wczoraj (28.06.18) 31-letniego mieszkańca Nakła podejrzanego o włamanie i kradzież samochodu, a także innych łupów, wśród których były tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Sprawca wprawdzie początkowo zdołał umknąć policjantom, ale już następnego dnia składał wyjaśnienia. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę rano (27.06.18) dyżurny Policji w Nakle otrzymał niemal równocześnie trzy zgłoszenia. Pierwsze dotyczyło kradzieży mitsubishi grandis. Z relacji właściciela wynikało, że nieznany sprawca z niezamkniętego domu zabrał kluczyki i odjechał jego samochodem. Straty pokrzywdzony wycenił na blisko 20 tys. zł.

Drugie zgłoszenie dotyczyło innej posesji, z której również nieznany sprawca z zaparkowanego tam niezamkniętego forda ukradł videorejestrator oraz różne dokumenty.

Trzeci pokrzywdzony zgłaszał kradzież dwóch tablic rejestracyjnych od zaparkowanego na terenie osiedla citroena.

Sprawą kradzieży auta zajęli się kryminalni, którzy uzyskali informację, że około godziny 14:30 skradzione mitsubishi było widziane na trasie Szubin-Kcynia. Policjanci pojechali zweryfikować ustalenia. Rzeczywiście na wskazanym odcinku zauważyli skradziony samochód. Kierujący nim nie zatrzymał się do kontroli drogowej i wjechał w kompleks leśny w rejonie miejscowości Zabłocie, gdzie następnie porzucił auto i pieszo oddalił się w nieznanym kierunku.

W trakcie oględzin samochodu policjanci ujawnili w nim skradzione tablice od citroena oraz znaleźli dokumenty na nazwisko 31-letniego mieszkańca Nakła. Analiza zapisów z monitoringu i dokumenty znalezione w pojedzie pozwoliły wytypować sprawcę kradzieży.

Następnego dnia (29.06.18) 31-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany materiał dowody pozwolił udowodnić mężczyźnie kradzież  z włamaniem do pojazdu. Sprawca odpowie również za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz jazdę bez wymaganych uprawnień. Niebawem sprawa zostanie skierowana do sądu, który zdecyduje o karze dla mężczyzny.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem można orzec karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat, a za niezatrzymanie się do kontroli drogowej do lat 5.

(KWP w Bydgoszczy / po)

Powrót na górę strony