Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Postrzelił 12-latkę z wiatrówki

Policjanci ustalili i zatrzymali 24-latka, który strzelał z pistoletu pneumatycznego na jednym z osiedli w Chojnicach. Zraniona została 12-letnia dziewczynka, która wraz z innymi dziećmi bawiła się w okolicy garaży. Zatrzymany sprawca trafił do policyjnego aresztu, a broń pneumatyczna, z której najprawdopodobniej mężczyzna strzelał została zabezpieczona. Policjanci złożyli wniosek poprzez prokuraturę do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sprawca podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

W minioną środę około godziny 19.00 dyżurny chojnickiej Policji został poinformowany przez lekarza Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach, że na oddział ratunkowy została przywieziona 12-letnia dziewczynka z urazem oka, po postrzeleniu z pistoletu pneumatycznego.

Po otrzymaniu takiej informacji policjanci podjęli natychmiastowe działania, w wyniku których ustalili okoliczności i świadków tego zdarzenia. Z ustaleń policjantów wynikało, że na jednym z osiedli w Chojnicach, w okolicach garaży przebywała grupa dzieci. W pewnym momencie pojawił się tam mężczyzna w wieku około 25 lat, który przedmiotem przypominającym broń zaczął strzelać w różnych kierunkach. Na skutek jego działania raniona została 12-letnia dziewczynka.

Policjanci po zebraniu szczegółowych informacji szybko ustalili tożsamość mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo i zatrzymali go jeszcze tego samego dnia w jego mieszkaniu. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Chojnic.

Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli pistolet pneumatyczny z którego najprawdopodobniej mężczyzna strzelał.

24-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Dzisiaj śledczy poprzez prokuraturę wystąpili z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

(KWP w Gdańsku / po)

  • Postrzelił 12-latkę z wiatrówki
  • Postrzelił 12-latkę z wiatrówki
  • Postrzelił 12-latkę z wiatrówki
  • Postrzelił 12-latkę z wiatrówki
Powrót na górę strony