Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

11. edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” rozstrzygnięta!

Data publikacji 29.06.2018

W bieżącym roku zorganizowana została 11. edycja ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego przy współpracy z Biurem Prewencji KGP.

Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Konkurs trwa nieprzerwanie od 2008 roku. Od tego czasu odbyło się już 10 edycji konkursu, podczas których wyłoniono 50 laureatów zasługujących – w ocenie społeczeństwa - na szczególne wyróżnienie. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.

11. edycja konkursu objęta została honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, zaś sama uroczystość wręczenia wyróżnień laureatom tej edycji została wpisana w program centralnych obchodów Święta Policji.

Procedura zgłaszania policjantów do obecnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” trwała do 31 maja 2018 r. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta mogła dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Natomiast laureatów konkursu (5 osób) wybrała Kapituła, w skład której wchodzili pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbyło się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł" zostali:

  • asp. Radosław Antoszczuk – dzielnicowy z Posterunku Policji w Dziadkowicach (Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach, woj. podlaskie),
  • sierż. szt. Artur Fraszka – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim (Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach, woj. łódzkie),
  • sierż. szt. Agnieszka Graca – dzielnicowy z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole (Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, woj. dolnośląskie),
  • mł. asp. Marta Hałas – dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Sosnowcu (Komenda Miejska Policji w Sosnowcu, woj. śląskie),
  • mł. asp. Sławomir Wysocki – dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Tychach (Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, woj. śląskie).

Serdecznie gratulujemy!

(Biuro Prewencji KGP)

 

Powrót na górę strony