Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi ze Świecia dołączyli do charytatywnej sztafety

Data publikacji 29.06.2018

Policjanci z powiatu świeckiego przyłączyli się do charytatywnej sztafety rowerowej przemierzającej Polskę w ramach akcji „Mundur na Rowerze 2018 - Mundurowi Mundurowym”. Przedsięwzięcie ma na celu zebranie funduszy na rehabilitację policjanta Marcina i strażaka Arkadiusza z Łodzi, którzy odnieśli poważne obrażenia ciała w trakcie pełnienia służby.

22 maja w Białymstoku mundurowi rozpoczęli charytatywną sztafetę rowerową przez Polskę pn. „Mundur na Rowerze 2018 - Mundurowi Mundurowym”. Głównym celem akcji jest pomoc rannym w czasie służby kolegom. Policjanci, strażacy, żołnierze, funkcjonariusze Służby Więziennej, strażnicy graniczni - chcą pokonać ok. 6100 km, przejeżdżając przez 134 miasta tak, aby spotkać się 30 czerwca na mecie w Łodzi. W czasie trwania sztafety mundurowi wpłacają dowolne kwoty na leczenie i rehabilitację Arka i Marcina. Sztafeta to akcja typu „od miasta do miasta”, w kolejnych miastach przekazują sobie symbol akcji: dwie bransolety splecione z linki paracord. 

Świeccy policjanci również wzięli udział w sztafecie. Wczoraj (28.06.18) wspólnie przemierzyli na rowerach odcinek z Grudziądza do Bydgoszczy, pokonując blisko 90 km. Podczas krótkiej przerwy w Świeciu zostali przywitani przez Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Tomasza Lubiejewskiego, który pochwalił inicjatywę policjantów oraz  życzył im szerokiej i bezpiecznej drogi na dalszym etapie sztafety.

Udział w tej wyjątkowej akcji jest również wyrazem jedności wszystkich służb, gdzie celem nadrzędnym dla wszystkich jest niesienie pomocy.

Powrót na górę strony