Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamość: „Patrz i Słuchaj!” – zamojska młodzież informuje o zagrożeniach

Data publikacji 29.06.2018

Od skupienia uwagi na przejściu przez jezdnię może zależeć zdrowie a nawet życie przechodnia. To właśnie chcieli przekazać uczniowie ZSP nr 2 w Zamościu, którzy napisali scenariusz spotu, a później wspólnie z kolegami z Zawodowego Studium Medycznego uczestniczyli w nagraniu materiału filmowego.

     Powstały spot był realizacją założeń ogólnokrajowej akcji informacyjno – edukacyjnej „Patrz i słuchaj” skierowanej m.in. do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

    Głównym założeniem projektu było zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego korzystania z telefonów komórkowych przez osoby poruszające się przez przejścia dla pieszych. Autorami scenariusza byli uczniowie – laureaci konkursu ogłoszonego kilka tygodni wcześniej przez ZSP nr 2.

Oni również wcielili się w aktorów podczas kręcenia materiału filmowego. Wsparła ich młodzież ucząca się w Zawodowym Studium Medycznym w Zamościu, która zagrała w spocie oraz przygotowała bardzo realistycznie wyglądające sztuczne obrażenia powypadkowe.

    Podczas premiery spotu na widowni zasiedli zaproszeni goście: Prezydent Miasta Zamość, dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta Zamość, przedstawiciele kuratorium oświaty oraz pedagodzy placówek oświatowych. Obecni byli również uczniowie. Wśród publiczności znaleźli się także laureaci trzech pierwszych miejsc konkursu na scenariusz, którzy z rąk Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka oraz I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu mł. insp. Andrzeja Mioduny odebrali nagrody. Za zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do realizacji przedsięwzięcia nagrodzeni zostali również  uczniowie Studium Medycznego.  

 

    Spot wśród widowni zdobył duże uznanie. O tym jak ważne dla zamojskiej młodzieży jest bezpieczeństwo może świadczyć fakt, iż bezpośrednio po spotkaniu wśród młodych ludzi zrodziły się kolejne pomysły na informowanie o zagrożeniach, które chcą realizować wspólnie z zamojską policją.

D.K-B.

Film „Patrz i Słuchaj!” – zamojska młodzież informuje o zagrożeniach

Pobierz plik „Patrz i Słuchaj!” – zamojska młodzież informuje o zagrożeniach (format mp4 - rozmiar 106.56 MB)

Powrót na górę strony