Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Stop Agresji na Drodze”

Data publikacji 30.06.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili wzmożone działania na terenie Lublina pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. W efekcie funkcjonariusze skontrowali blisko 50 pojazdów oraz ujawnili prawie 30 wykroczeń w ruchu drogowym. Ponadto zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych.

Wczoraj, od 21:00 do 24:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili wzmożone działania na terenie miasta Lublina pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Wspierali ich policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie oraz Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Celem działań było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

W trakcie działań policjanci przeprowadzili blisko 50 kontroli pojazdów, podczas których sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi ujawnili blisko 30 wykroczeń, które w większości przypadków skończyły się mandatami karnymi, w 1 przypadku został sporządzony wniosek do Sądu o ukaranie. Najwięcej jednak było za zły stan techniczny pojazdów i nie stosowanie się do znaków drogowych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny auta.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane.

(KWP w Lublinie / wsz)

Powrót na górę strony