Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik Niepodległościowy we Włocławku z udziałem policjantów

Data publikacji 02.07.2018

Policjanci z Bydgoszczy i Włocławka uczestniczyli w Pikniku Niepodległościowym, którego organizatorem był Wojewoda Kujawsko-Pomorski P. Mikołaj Bogdanowicz oraz Szef Inspektoratu Sił Zbrojnych gen. bryg. Dariusz Łukowski. Mieszkańcy mieli możliwość obejrzenia sprzętu różnych formacji mundurowych, grup rekonstrukcyjnych , a także uczestniczenia w zabawach i konkursach zorganizowanych na pikniku.

W sobotę (30.06.18) na zaproszenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego P. Mikołaja Bogdanowicza oraz Szefa Inspektoratu Sił Zbrojnych gen. bryg. Dariusza Łukowskiego odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas pierwszej części zaproszeni goście, wśród których byli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak oraz p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku podinsp. Krzysztof Rakowski, uczestniczyli w mszy Świętej za Ojczyznę w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP we Włocławku, której przewodniczył Ordynariusz Diecezji Włocławskiej Ksiądz Biskup Wiesław Mering.

Później na parkingach Hali Mistrzów we Włocławku czekało wiele atrakcji w ramach Pikniku Niepodległościowego dla mieszkańców Włocławka i okolic. W jednym miejscu można było obejrzeć  sprzęt wojskowy, strażacki czy policyjny wykorzystywany na co dzień przez mundurowych, jak również sprzęt historyczny zaprezentowany przez grupy rekonstrukcyjne.

Pomiędzy pojazdami rozlokowały się stoiska służb, gdzie organizowane były zabawy i konkursy nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Na stoisku policjantów z Bydgoszczy i Włocławka odwiedzający mogli obejrzeć policyjne radiowozy, w tym nieoznakowane bmw z wideorejestratorem, łódź motorową, quady, motocykle, a także specjalistycznego robota wspomagającego policjantów w ich służbie. Technik kryminalistyki pokazał walizkę, która umożliwia mu zbieranie śladów na miejscu zdarzenia, a dzięki naszym koleżankom każde dziecko miało możliwość pomalowania twarzy w piękne makijaże motyli, różnych zwierzaczków czy bohaterów bajek.  Dorośli na specjalnie przygotowanym torze mogli przekonać się jak zachowuje się osoba w stanie nietrzeźwości i jaki to ma wpływa na zachowania na drodze. Pomagają w tym specjalne alcogogle imitujące stan nietrzeźwości.

Natomiast na dzieci czekały konkursy i zabawy związane z bezpiecznymi wakacjami. Najmłodsi za pomocą prac plastycznych pokazywały jak zachować się powinno nad wodą, a dla trochę starszych dzieci policyjni profilaktycy przygotowali pytania związane z bezpieczeństwem na drodze i wypoczynkiem nad wodą. Każdy z uczestników otrzymał od nas mały, słodki upominek.

Piknik Niepodległościowy to nie tylko konkursy  i pokazy sprzętu, ale także możliwość promowania przez przedstawicieli naszej służby i zachęcania do wstąpienia w nasze szeregi, a dla policjantów prewencji  przypomnienie mieszkańcom o korzyściach płynących z uruchomionych aplikacji  MOJA KOMENDA oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.   

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.75 MB)

Powrót na górę strony