Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plebiscyt ,,Dzielnicowy Roku” zakończony

Data publikacji 02.07.2018

Często nazywani są naszą ,,wizytówką’’ – czy też policjantami pierwszego kontaktu. Mowa tu o dzielnicowych, którzy każdego dnia pomagają rozwiązywać problemy lokalnej społeczności. Właśnie zakończył się plebiscyt na najlepszego z nich. Zwycięzcą została st. sierż. Justyna Wróblewska z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. To na nią oddano najwięcej głosów.

W naszym województwie mamy 260 dzielnicowych. To oni każdego dnia spotykają się z mieszkańcami swoich rejonów, młodzieżą szkolną czy też seniorami. W czasie spotkań przypominają o bezpieczeństwie m.in. w ruchu drogowym czy podczas wakacji. Przestrzegają także jak ochronić się przed oszustwami. Dzięki aplikacji ,,Moja Komenda” kontakt z nimi jest jeszcze łatwiejszy. Za jej pomocą można szybko ustalić który policjant zajmuje się naszą ulicą i jaki jest do niego numer telefonu.

Teraz można było zagłosować na każdego z nich. Plebiscyt ,,dzielnicowy roku” podzielony byłna 2 etapy. Pierwszy – powiatowy oraz drugi – wojewódzki, w którym I miejsce zajęła st. sierż. Justyna Wróblewska z KPP w Brzegu. II miejsce przypadło mł. asp. Markowi Mendyk z KMP w Opolu, a trzecie Darii Sałamon również z KMP w Opolu.

Organizatorem plebiscytu był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, a patronat medialny nad konkursem objęła Nowa Trybuna Opolska.

Zwycięzcom gratulujemy!

Powrót na górę strony