Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny antyterrorysta na podium Mistrzostw Polski w Sportach Siłowych

Data publikacji 02.07.2018

St. Sierż. z Łódzkiego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji zdobył srebrny medal w morderczych zmaganiach podczas III Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wieloboju Siłowym. Zawody odbyły się 29 czerwca 2018 roku w Toruniu.

Policjant, który sporty wytrzymałościowe trenuje od 6 lat musiał zmierzyć się w wieloma konkurentami. Jego umiejętności i determinacja doprowadziły funkcjonariusza do drugiego miejsca na podium. Jego główny konkurent z Siedlec był tylko o jedną sekundę lepszy. Mundurowi rywalizowali w pięciu konkurencjach począwszy od pokonania 500 metrów na ergometrze wioślarskim, poprzez 20-krotne unoszenie 25 kilogramowego ciężaru z podłoża nad głowę. Trzecią konkurencją było przyciąganie 70 kilogramowej opony. Następnie zawodnicy musieli 20-krotnie wskoczyć na skrzynię o wysokości 50 cm aby konkurencje zakończyć tzw. martwym ciągiem, w którym uczestnicy podnosili sztangę o wadze 70 kilogramów.

Łódzki funkcjonariusz pokonał wszystkie konkurencje w czasie 4 minut i 32 sekund. Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy dalszych osiągnieć, w tej jakże trudnej konkurencji.

  • policjant wicemistrzem Polski
Powrót na górę strony