Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowa sztafeta rowerowa w słusznej sprawie

Data publikacji 02.07.2018

Policjant z Inowrocławia wziął udział w charytatywnej sztafecie rowerowej pn. „Mundur na Rowerze 2018 - Mundurowi Mundurowym”. Akcja przetaczała się przez całą Polskę w ważnym celu.

Pomagać można na różne sposoby. Nieważne co robimy ważne by zadziałać charytatywnie i zebrac fundusze. W tym roku środowisko mundurowych zintegrowało się, aby zebrać środki na rehabilitację policjanta i strażaka, którzy ucierpieli podczas służby. Ogólnopolska inicjatywa nosił nazwę „Mundur na Rowerze 2018 - Mundurowi Mundurowym”. Rozpoczęła się w maju w Białymstoku, a zakończyła w miniona sobotę 30 czerwca w Łodzi. Brali w niej udział policjanci, strażacy, żołnierze, funkcjonariusze Służby Więziennej i strażnicy graniczni. Trasa do pokonania była długa, bo ponad 6 tysięcy kilometrów.

By pomóc w leczeniu i rehabilitacji naszych kolegów: st. sierż. Marcina Miniak z Komisariatu Policji V w Łodzi oraz asp. szt. Arkadiusza Dąbrowskiego – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Łodzi. Uczestnicy sztafety wpłacali dowolne kwoty. Przekazywali też sobie symbolicznie „pałeczkę” w postaci dwóch wyjątkowych bransoletek. Z ramienia inowrocławskiej Policji do sztafety dołączył asp. szt. Patryk Nadolny Naczelnik wydziału patrolowo-interwencyjnego, który z racji pasji do dwóch kółek, kilometry ma w nogach. Jego 32 km trasa wiodła z Inowrocławia do Radziejowa, którą przemierzył w około półtorej godziny. Liczył się cel, chęci i integracja z potrzebującymi.

 

Powrót na górę strony