Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podróż z narkotykami zakończyli w areszcie

Data publikacji 03.07.2018

Grudziądzcy policjanci podczas kontroli drogowej znaleźli w zatrzymanym oplu ponad 2 kg marihuany. Do sprawy mundurowi zatrzymali trzy osoby podróżujące samochodem: dwóch mężczyzn i kobietę. Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Dwoje z nich decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Wobec trzeciego z podejrzanych sąd zastosował dozór policyjny i poręcznie majątkowe.

W miniony piątek (29.06.18) około 21.00 grudziądzcy policjanci na ul. Peszkowskiego w Grudziądzu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem zafira. Pojazdem podróżowały trzy osoby. Jeden z mężczyzn związany był ze środowiskiem pseudokibiców i był znany policjantom. Funkcjonariusze szczegółowo skontrolowali auto. W trakcie przeszukania znaleźli zafoliowaną paczkę, której zawartość zainteresowała mundurowych. Podejrzenia policjantów okazały się trafne. Pakunek zawierał ponad 2 kg marihuany.  Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

W niedzielę (1.07.18) troje podejrzanych usłyszało prokuratorskie zarzuty posiadania wspólnie i w porozumieniu znacznych ilości środków odurzających. Następnego dnia (2.07.18) policjanci doprowadzili ich do sądu, celem rozpatrzenia wniosku oskarżyciela dotyczącego zastosowania sankcji wobec podejrzanych. 

Sąd zadecydował, że 43–letni mężczyzna, kierujący pojazdem, będzie musiał stawiać się w jednostce policji w ramach policyjnego dozoru 4 razy w tygodniu oraz zobowiązał podejrzanego do wpłacenia poręczenia majątkowego. Pasażerowie (22–letni mężczyzna i 21–letnia kobieta) trafili na 3 miesiące tymczasowo do aresztu.
Za przestępstwo narkotykowe zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony