Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania zakończone szczęśliwym finałem

Data publikacji 03.07.2018

W poniedziałek (2 lipca) zielonogórscy policjanci przeprowadzili błyskawiczne działania poszukiwawcze i w porę odnaleźli młodego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Dzięki skutecznej pracy policjantów życiu mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo. Wspólne działania służb ratunkowych trwające 3 dni zakończyły się odnalezieniem zaginionej 62-letniej kobiety. Prawdopodobną przyczyną jej zaginięcia były zły stan zdrowia. W akcji poszukiwawczej wykorzystano m.in. śmigłowiec policyjny, drony, quady oraz psy tropiące.

W poniedziałek (2 lipca) policjanci z komisariatu Policji II w Zielonej Górze otrzymali zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zaginiony wychodząc z domu powiedział, że idzie odebrać sobie życie. Policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwania, a Zastępca Komendanta Miejskiego Policji ogłosił alarm dla funkcjonariuszy z II komisariatu. Policjanci bardzo szybko ustalili rejon poszukiwań, podzielili go na sektory i rozpoczęli działania. Do poszukiwań zaangażowani byli funkcjonariusze wszystkich pionów, a także przewodnik z psem służbowym. Wykorzystano wszelkie dostępne środki techniczne, aby jak najszybciej odnaleźć mężczyznę. Dzięki sprawnej koordynacji działań i ogromnemu zaangażowaniu policjantów, mężczyzna został odnaleziony po około godzinie od zgłoszenia. Policjanci zauważyli go nad stawem na przedmieściach Zielonej Góry. Na miejsce od razu wezwali karetkę, a lekarz zadecydował o przetransportowaniu odnalezionego mężczyzny na obserwację do szpitala. Takie interwencje, jak ta poniedziałkowa, w sytuacjach gdzie liczy się szybkie działanie i każda minuta, zawsze są dla policjantów trudne, ale jak sami mówią adrenalina dodaje im wtedy sił i pomaga się skoncentrować.

***

Policjanci z Nowej Rudy 26 czerwca 2018 roku około godz. 13.00 zostali powiadomieni o zaginięciu 62-letniej mieszkanki Ścinawki Średniej w powiecie kłodzkim. Kobieta wyszła z domu w niekompletnym stroju i oddaliła się w nieznanym kierunku. Poszkodowana nie miała przy sobie dokumentów, ani telefonu komórkowego. Z uzyskanych informacji wynikało, że powodem zaginięcia mógł być jej zły stan zdrowia.

W związku z tym, natychmiast rozpoczęto poszukiwania kobiety. Z uwagi na ukształtowanie terenu w postaci rozległego kompleksu leśnego, do sprawdzenia zaangażowano od samego początku około 150 osób. W działania poszukiwawcze oprócz policjantów z powiatu kłodzkiego włączyli się też funkcjonariusze ze Straży Pożarnej oraz pracownicy GOPR-u. Podczas akcji wykorzystano m.in. śmigłowiec policyjny, drony, quady oraz wyspecjalizowane psy tropiące. Po 3 dniach prowadzonych poszukiwań kobieta została odnaleziona. Szybko trafiła pod opiekę lekarzy.

Na szczęście w tym przypadku intensywne i zakrojone na szeroką skalę działania zakończyły się szczęśliwie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / KWP we Wrocławiu /  kp)

 

  • KWP we Wrocławiu

  • akcja poszukiwawcza
  • akcja poszukiwawcza
  • akcja poszukiwawcza
Powrót na górę strony