Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani zniszczyli samochody, kopali w drzwi i lusterka

Data publikacji 04.07.2018

Wywiadowcy z gdańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kopali w zaparkowane samochody. Sprawcy zniszczyli lusterka i drzwi w co najmniej 10 autach. Teraz grozi im do 5 lat więzienia, sąd może orzec również naprawienie wyrządzonych szkód.

Policjanci dziś w nocy o godz. 2.00 odebrali zgłoszenie o tym, że na ul. Klonowicza we Wrzeszczu dwóch młodych mężczyzn kopie w zaparkowane samochody. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, a tam od świadka przestępstwa zdobyli informacje dotyczące rysopisu sprawców. Policjanci od razu zaczęli szukać chuliganów, sprawdzali miejsca, w których mogli się ukryć, m.in. sąsiednie ulice, podwórka, zabudowania i klatki schodowe. To właśnie na jednej z nich, po około 30 minutach, znaleźli dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi poszukiwanych wandali.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Zatrzymany 18 i 21-latek to mieszkańcy Gdańska, w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, mieli ok. 1 promil alkoholu w organizmie.

Policjanci stwierdzili uszkodzenia w przynajmniej 10 samochodach. Były to wgniecenia w drzwiach i urwane lusterka. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej i technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny zniszczonych samochodów i zabezpieczyli ślady.

Funkcjonariusze od rana wykonują czynności z udziałem pokrzywdzonych, w trakcie, których przyjmują kolejne zawiadomienia o uszkodzonych samochodach.

Zatrzymani mężczyźni najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a sąd może orzec również naprawienie wyrządzonych szkód.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony