Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu odwiedził harcerzy

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta odwiedził uczestników obozu harcerskiego w Kucobach. Była tam również obecna Komendant Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego w Katowicach - Pani Anna Peterko – zwierzchniczka uczestników obozu. Podczas wizyty na terenie ośrodka, niecodzienni goście rozmawiali z zuchami i harcerzami o bezpiecznym spędzaniu czasu podczas tegorocznych wakacji.

Ośrodek harcerski w Kucobach (pow. oleski) co roku organizuje obozy dla zuchów i harcerzy z całej Polski. Aktualnie na terenie ośrodka przebywa 145 harcerzy. Obóz harcerski to doskonały sposób na spędzanie wakacji przez najmłodszych, którzy uczą się samodzielności i radzenia sobie w różnych sytuacjach. Z pewnością dla niektórych jest czymś naprawdę wyjątkowym. Możliwość przebywania w namiocie czy domku kempingowym, wyznaczanie kierunków geograficznych czy godziny przy pomocy słońca, to tylko niektóre ciekawostki jakie spotykają młodych adeptów harcerstwa.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta w towarzystwie Anny Peterko – zwierzchnika uczestników kolonii osobiście sprawdził drożność dróg dojazdowych do ośrodka, dróg ewakuacyjnych, zabezpieczenia miejsc noclegowych i innych punktów, w których przebywają obozowicze. Zapewnił przy tym, że uczestnicy obozu harcerskiego mogą zawsze liczyć na współpracę z służbami. Ustalił zasady wymiany informacji i ostrzegania o zagrożeniach oraz sposoby kontaktowania się ośrodka z służbami, a także sposobach informowania o ewentualnych niebezpieczeństwach.

Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze, zuchy z wielkim zaciekawieniem i radością przywitały Pana Komendanta, który podkreślił, że dla policjantów bezpieczeństwo najmłodszych podczas letniego wypoczynku jest najważniejsze.

(KWP w Opolu / kp)

 

  • Komendant Wojewódzki Policji w Opolu odwiedził harcerzy
  • Komendant Wojewódzki Policji w Opolu odwiedził harcerzy
  • Komendant Wojewódzki Policji w Opolu odwiedził harcerzy
  • Komendant Wojewódzki Policji w Opolu odwiedził harcerzy
Powrót na górę strony